Лист USAID Україна: «Щодо сприяння розроблення методології стабілізації ситуації ПАТ «БАНК ФОРУМ»

1 комментарий

7 квітня 2014 р. №2/04-14-10
 USAID Україна
 вул. Івана Франка, 36, 3-й поверх,
 3-й офіс, м. Київ, Україна, 01030


«Щодо сприяння розроблення методології стабілізації ситуації ПАТ «БАНК ФОРУМ»


Від імені вкладників банку, звертаюся до вас з необхідністю залучити профільних фахівців USAID до процесу надання методологічної та консультаційної допомоги, щодо створення прозорого механізму врегулювання проблемних ситуацій, які складаються навколо банківських установ, що мають велику кількість вкладників та опинились в кризовій ситуації.
Просимо повідомити щодо можливості залучення фахівців USAID, дати можливої зустрічі, місці, контактної інформації відповідальних осіб з боку USAID.

Діяльність ПАТ «БАНК ФОРУМ» на сьогодні призупинена Національним банком України шляхом введення тимчасової адміністрації. Кількість постраждалих від таких дій тільки фізичних осіб складає понад 100 000 осіб.

«28» березня 2014 року в Жовтневому палаці м. Києва відбулися збори вкладників та клієнтів ПАТ «БАНК ФОРУМ», участь у роботі яких взяло близько 1000 учасників з 17 регіонів України.

Нажаль, данні збори показали, що Національний банк України, Фонд гарантування вкладів та нинішні власники не мають жодного плану щодо виходу ПАТ «БАНК ФОРУМ» з кризи.
У випадку з даним банком є висока вірогідність, що дії відповідальних осіб з боку держави можуть мати політичні мотиви та призвести до створення прецеденту у якому перерозподіл майнових інтересів буде відбуватися шляхом економічно та юридично немотивованого банкрутства банків, а їх вкладники стануть економічними заручниками таких дій.

Відповідальним за катастрофічну ситуацію, що склалася у ПАТ «БАНК ФОРУМ» є Національний банк України, який відповідно до статті 4 Закону України «Про банки і банківську діяльність» зобов’язаний здійснювати постійний контроль та нагляд за банківськими установами у відповідності до законодавства України, який би міг заздалегідь попередити проблеми з капіталом, що виникли ще у попередніх власників банку ще декілька років тому та запобігти створенню кризової ситуації.


Зі щирою повагою,
Голова громадської організації
«Ініціативна група вкладників
та клієнтів банку «Форум»
Павло СидоренкоФайл


1 комментарий :