Національний банк надав АТ "Банк "Фінанси та кредит" стабілізаційний кредит

4 комментария

Національний банк України (постанова Правління № 101/БТ від 12 лютого 2015 року) прийняв рішення про підтримку ліквідності Публічного акціонерного товариства "Банк "Фінанси та кредит" (далі – АТ "Банк "Фінанси та кредит") та надання стабілізаційного кредиту для забезпечення своєчасного виконання банком своїх зобов’язань перед вкладниками – фізичними особами. Стабілізаційний кредит буде надано на суму 700 млн. грн. терміном на два роки.

Під час прийняття цього рішення регулятор керувався тим, що в АТ "Банк "Фінанси та кредит" зосереджено 4% від обсягу вкладів фізичних осіб по банківській системі та 2% активів банківської системи, а сама фінансова установа належить до 1 групи банків України. Акціонери АТ "Банк "Фінанси та кредит" вживають заходів, що направлені на підтримку банку та його капіталізацію. Зокрема за 2014 рік акціонери збільшили статутний капітал банку на суму 500 млн. грн., а нещодавно оголосили про випуск акцій для збільшення статутного капіталу банку ще на 700 млн. грн. (уже здійснено внесків на суму 601 млн. грн.). Крім того, банк своєчасно виконує програму капіталізації. Також акціонерами банку задекларовано наміри щодо подальшої докапіталізації АТ "Банк "Фінанси та кредит" шляхом додаткового збільшення статутного капіталу.

Як забезпечення за кредитом рефінансування Національного банку надано єдиний (цілісний) майновий комплекс. Оцінку застави здійснила одна з провідних міжнародних аудиторських компаній, що відповідає критеріям, установленим нормативно-правовими актами Національного банку України. Надання якісної застави та зазначені вище реальні дії керівництва АТ "Банк "Фінанси та кредит" є для Національного банку переконливими доказами того, що акціонери та ТОП-менеджмент мають реальні наміри стабілізувати роботу одного з найбільших банків.

Коментуючи таке рішення Національного банку, перший заступник Голови Національного банку Олександр Писарук підкреслив, що регулятор продовжуватиме розкривати інформацію про рефінансування банків. "Ми маємо намір зробити процедуру рефінансування максимально відкритою, зрозумілою та прозорою", – заявив Олександр Писарук. За його словами, інформація про банки, що отримують кредити, та погашення таких кредитів буде публікуватися на щотижневій основі.

"Ми неодноразово наголошували і ще раз підтверджуємо – головним пріоритетом діяльності Національного банку України є підтримка стабільності банківської системи. Ми підтримуємо банки, якщо бачимо послідовне впровадження плану докапіталізації банку та ефективний кризис-менеджмент", – зазначив перший заступник Голови Національного банку.

http://bank.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=14668608&cat_id=55838

4 комментария :

 1. З 23 листопада 2007 — народний депутат України 6-го скликання від «Блоку Юлії Тимошенко», № 62 в списку. Член Комітету з питань правової політики, член Спеціальної контрольної комісії з питань приватизації. Керівник депутатської групи з міжпарламентських зв'язків з Японією. За весь час роботи Верховної Ради 6-го скликання був присутній лише на 11 засіданнях з 530

  ОтветитьУдалить
  Ответы
  1. На позачергових парламентських виборах в Україні 2014 року знову балотувався за округом № 150 шляхом самовисування, де переміг, отримавши 43,81% голосів.

   Удалить
  2. "Ми неодноразово наголошували і ще раз підтверджуємо – головним пріоритетом діяльності Національного банку України є підтримка стабільності банківської системи. Ми підтримуємо банки, якщо бачимо послідовне впровадження плану докапіталізації банку та ефективний кризис-менеджмент", – зазначив перший заступник Голови Національного банку.

   Удалить